Nem olyan régen a Pinteresten találtam egy hasonló színvilágú Flikk-flakk mintával készített táskát. Annyira megtetszett a merész színválasztása, hogy nem tudtam neki ellenállni. 🙂 A minta előnye, hogy anyagmaradékokat nagyon jól fel lehet hozzá használni. Elég minden darabból egy 10 cm x 10 cm-es négyzet. A legjobb, ha mind más, de az sem baj, ha ismétlődik egy-egy anyag. A színválasztástól és az elrendezéstől lesz igazán egyedi. Biztos, hogy nem készül két teljesen egyforma! 😉
Gondoltam, hátha másnak is van kedve hasonlót készíteni ezért készítettem belőle egy részletes leírást.
Szükséges anyagok:
- 20 db 10 cm x 10 cm-es színes négyzet
- 60 cm fekete vászon (külső rész)
- 60 cm mintás vászon belsőnek (belső rész)
- 60 cm vasalható közbélés (belső rész)
- 60 cm kesztyűbélés (vagy vékony flíz) (külső rész)
- 60 cm táskamerevítő közbélés (külső rész)
- 1 db mágneszár
- 1 db cipzár (belső zseb)
Kiválasztottam a nekem tetsző színes anyagokat. nagyon nehéz volt őket fotózni, ezért csak a pontosítás végett: lila mintás anyagok, magenta (erős rózsaszín), türkizkék, türkizzöld mintás anyagok,világoszöld anyagok
Kivágtam a 20 db 110 cm x 10 cm-es négyzetet és elrendeztem. érdemes az „egyforma” színűeket nem egymás mellé helyezni, nert akkor jobban összemosódnak a szélforgók.
Soronként összevarrtam őket. Soronként más irányba vasaltam le a varrásszélességet. Az első sort jobbra, a másodikat balra és így tovább. Ez megkönnyíti a pontos illesztést. Majd a sorokat összeillesztettem és összetűztem.
A kész „négyzetrácsom” kapott egy 6,5 cm-es csíkokból álló keretet is.
Ezt követően felrajzoltam a sablon segítségével az új mintát. A sablon 7,5 cm-es, ami végül 6 x 6 cm-es négyzeteket eredményez majd az összevarrás után. (Így a középminta 30 x 24 cm lett) A sablonon az átlót 2,5 cm-nél húztam meg.
A kivágott négyzeteket elforgattam egy negyed fordulattal és máris készen van a minta!
A sorokat újból összevarrtam.
A kész minta kapott még egy fekete keretet. Felül és oldalt újabb 6,5 cm-es csíkokat, alul pedig 13 cm-eset.
Ragasztósprayvel rögzítettem a kesztyűbéléshez és a táskamerevítő közbéléshez, majd fekete cérnával, varrógéppel a mintát körbetűztem árokban. Ezzel rögzítettem a 3 réteget egymáshoz..
Kézi tűzőcérnával körbevarrtam a tűzés mentén díszítő jelleggel.
A kis szélforgókat is kézzel letűztem. Szándékosan nem mindet, de a rögzítés így alapos lett és kapott egy plusz díszítést is.
A hátoldalt kiszabtam az kész előlappal egyforma méretűre és a középső részt talpszélességben egyenes varrással tűztem.
A két réteget színével összefordítva összevarrtam a két oldalán és az alján. A sarkokat levarrtam és levágtam. Erről részletesebben egy korábbi bejegyzésemben olvashatsz: Női táska férfi ingekből.
Egy szép nagy táska lett a végeredmény, ami 40 cm magas, és 46 cm széles lett (tűzés és összevarrás után).
Belsőnek egy lila mintás anyagot választottam, amibe belevarrtam egy rejtett zsebet. A kész belsőt a külső részhez hasonlóan készítettem el, azzal a különbséggel, hogy az alsó részén hagytam egy jó 10 cm-es nyílást a kifordításhoz.
Füleknek 4 db 7 x 30 cm-es fekete csíkot vágtam ki. Közzé táskabélést és táskamerevítő közbélést tettem. (5 x 30 cm-es darabokat)
Összevarrtam a csíkokat és hosszában tűztem.
A füleket az előlap és a hátlap tetejére tűztem és rögzítettem cikk-cakk varrással.
Íme az egyik fogantyú:
A bélésbe rögzítettem egy mágneszárat is, hogy össze tudjam kapcsolni a táskát, ha szükséges. A belsőbe belehelyeztem a külső részt, színével összefordítva. A széleket összetűztem és körbevarrtam.
Majd a kifordítónyíláson keresztül kifordítottam a táskát.
Íme kifordítva. 🙂
A kifordítónyílást bevarrtam és a belsőt a helyére igazítottam. A szélét letisztáztam:
A belső zseb:
A kész táska:
A hátoldala:
A 3 éves kisfiam és a táska. 🙂
További bejegyzéseket olvashatsz még a flikk-flakk mintáról:
Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságokról iratkozz fel a Hírlevelemre!