Az elkészítési ideje a tervezéstől a befejező munkálatokig 8 óra volt. Mérete 40 x 110 cm.
Először megterveztem a futó látványképét. Egy egyszerű juharlevél mintát választottam:
Ezután következett a „kincskeresés a maradékos dobozokban”. 🙂 Összeválogattam a megfelelő színű anyagdarabokat.
Majd hagyományos módszerrel kartonpapírra sablont készítettem. A teljes blokk mérete 20 x 20 cm. Minden egyes darab 0,7 cm-es varrásráhagyást hagytam. Van néhány egyszerű gyors-technika, amivel könnyebben lehet háromszögeket készíteni, de annak előfeltétele, hogy több egyforma színű darab legyen a mintában. 🙂 Mivel most is, szinte minden darab más anyagmaradékból készült, ezért kénytelen voltam a kis kartonpapírkáimat átrajzolni.
Ezután következi a patchwork puzzle.:) Kirakós játék, amelynek célja, hogy megállaptsd melyik színösszeállítás tetszik a legjobban. 🙂
Amint a kirakó elkészült szépen összevarrjuk a darabokat. Először a háromszöget, majd a sorokat.
Közben vasalunk. Mostanában rászoktam, hogy egy oldalra vasaljak, holott én még úgy tanultam, hogy szétvasalunk minden varrásráhagyást. Ahol több anyag találkozik egy csomóban ott szerencsésebb is szétvasalni a varrásráhagyást. Itt is indokolt lett volna, mert később keletkeztek olyan illeszttési pontok, ahol már elég sok anyag találkozott.
A tűzést mindenhol úgy tanítják, hogy a varrás-szélességre merőlegesen tűzzük, aminek az az előnye, hogy varrás közben ki sem kell venni a tűt, mert a szépen áthaladhatunk rajta. Ennek ellenére én még a képen lázható módon tanultam, az összetűzést. Ennek előnye, hogy könnyen lehet ellenőrizni pontos-e az illesztés, és ha nem az még tudunk rajta igazítani.
Miután elksézültek a blokkok, kicsit megigazítottam a széleket. Csak nagyon minimálisan lehet levágnia széleket, mert utána az a meglepetés érhet hogy kisebbek a blokkok, mint kellene (Ez esetben 21,5 cm)
Íme a hátoldal:
A blokkok közé 4 cm-es elválasztó vonalat varrtam, majd a bézs virágmintás anyagból 9 cm-es keretet varrtam rá. Végül pedig egy 5 cm-es világosbarna keretet kapott.
A tűzésen sokat törtem a fejem. A levél mintákat árokban és talpszélességben tűztem, hagyományos módon, de a kereteknek szabad-kezes tűzést készítettem.
A hosszabb karos gép előnye, hogy kényelmesen elfér alatta a munka.
A tűzéshez legszívesebben a következő mintát szerettem volna használni, de nagyon új volt és nem állt még rá a kezem :(, így csak a négy sarka kapott egy-egy levél-motívumot:
Jó munkát kívánok hozzá!
Szeretnél további őszi színvilágú darabokat varrni a segítségemmel?
További, színpompás őszi patchwork darabokat válogattam össze a következő online tanfolyam anyagába. Varrhatsz hátizsákot, terítőt, falvédőt, de akár ágytakarót is velem!
Most kedvezményesen meg tudod vásárolni az online tanfolyamot. Ha kíváncsi vagy a részletekre, kattint az alábbi képre:
Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságokról iratkozz fel a Hírlevelemre!